Положення про постійні комісії Морозівської сільської ради VІІ скликання

17.12.2015 14:32

Положення

про постійні комісії Морозівської сільської ради

VІІ скликання

 

Стаття 1. Утворення комісій ради.

Положення про постійні комісії ради (далі - Положення) розроблено відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших нормативних актів України.

Це положення визначає перелік, функціональну спрямованість та порядок організації роботи постійних комісій  ради.

Питання створення та ліквідації постійних комісій, затвердження та зміни їх складу, обрання голів комісій вирішуються виключно на пленарних засіданнях ради. Усі інші організаційні питання постійних комісій вирішуються ними самостійно на їх засіданнях.

Постійні комісії обираються на термін повноважень ради, їй підзвітні та відповідальні перед нею.

До складу постійних комісій не можуть входити сільський голова та секретар ради.

Кількісний склад постійної комісії не повинен перевищувати 5 осіб.

Персональний склад постійної комісії може змінюватися відповідно до волевиявлення депутатів та затверджується більшістю від загального складу ради.

Це Положення, зміни, доповнення до нього затверджуються на пленарному засіданні сесії ради більшістю від загального складу ради.

Сільський голова закріплює відповідальних працівників за комісіями ради.

 

Стаття 2. Перелік постійних комісій ради.

Згідно рішення  I сесії Морозівської сільської ради VІІ скликання №06-01-07 «Про утворення постійних комісій ради» від 3 листопада 2015 року утворено три постійних комісій:

·   з гуманітарних питань, соціального захисту, дотриманням депутатської етики, законності та правопорядку в кількості 3 депутатів сільської ради;

·   з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку в кількості 5 депутатів сільської ради;

·   з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва в кількості 5 депутатів сільської ради.

 

Стаття 3. Компетенція постійної комісії бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку

До компетенції постійної комісії  з питань бюджету, фінансів  та соціально-економічного розвитку належить:

-         попередній розгляд проектів планів та програм економічного і соціального розвитку села, бюджету, а також звітів про їх виконання  та розробка до них своїх зауважень і пропозицій.;

-         попередній розгляд та узгодження пропозицій щодо впровадження місцевих податків та зборів та визначення їх ставок;

-         внесення пропозиції щодо ефективного використання та розвитку комунальної власності;

-         вносить пропозиції щодо надання пільг по оподаткуванню юридичних та фізичних осіб, що діють на території села;

-         бере участь в розробці заходів щодо реалізації наказів виборців, погоджує план заходів та контролює їх виконання;

-         погоджує проекти усіх нормативних актів ради, незалежно від суб'єкту їх внесення, якщо вони стосуються планово-бюджетної сфери діяльності ради;

-         вносить пропозиції щодо поповнення бюджетних коштів з питань планування ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів, здійснення інвестиційної діяльності. 

 

Стаття 4. Компетенція постійної комісії з гуманітарних питань, соціального захисту, дотриманням депутатської етики, законності та правопорядку.

До компетенції постійної комісії з гуманітарних питань (освіта, культура, фізкультура і спорт), соціального захисту, дотриманням депутатської етики, законності та правопорядку належить:

-         попередній розгляд та узгодження проектів нормативних та індивідуальних юридичних актів, що стосуються питань законності, охорони гро­мадського порядку, захисту прав і законних інтересів громадян та контролю за приватизацією комунальної власності;

-         участь у розроблені і здійсненні заходів по забезпеченню законності, охорони громадського порядку, захисту прав та законних інтересів громадян на території села. 

-         підготовка висновків з питань, що виносяться на розгляд ради щодо законності їх;

-         здійснення контролю щодо додержання законності у виконавчому комітету ради, на підприємствах, установах і організаціях комунальної власності, перевіряє стан справ щодо розгляду про позицій, заяв і скарг громадян та організацію їх прийому посадовими особами органів місцевого самоврядування;

-         здійснення контролю за дотриманням принципів, умов і порядку проведення приватизації майна та об'єктів комунальної власності відповідно до рішень ради;

-         аналіз ситуації щодо стану злочинності та правопорушень у селі, внесення відповідних пропозицій до комплексних програм місцевого соціально-економічного розвитку;

-         попередній розгляд питання щодо дострокового припинення повноважень депутата ради чи сільського голови на предмет дотримання при цьому законності та процедур визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та нормами регламенту ради;

-         підготовка та розгляд пропозицій щодо внесення змін до регламенту роботи ради, цього положення, інших нормативних актів, що стосуються роботи ради, її постійних та тимчасових контрольних комісій, депутатської діяльності та дотримання норм депутатської етики;

-         аналіз ефективності роботи ради, депутатів, постійних комісій та внесення пропозицій, щодо її удосконалення;

-         розгляд заяв та скарг депутатів, пов'язаних з депутатською діяльністю;

-         підготовка до розгляду радою питань про стан і перспективи розвитку галузей освіти, культури, туризму та спорту в селі;

-         ініціювання та узгодження пропозицій щодо проведення різноманітних свят і змагань;

-         ведення діяльності, пов'язаної із встановленням партнерських стосунків з іншими радами;

-         виконання заходів щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх, програм роботи з молоддю, виконання програм зайнятості;

-         підготовка питань про стан і розвиток відповідних галузей охорони здоров'я та соціального захисту населення, що вносяться на розгляд ради;

-         залучення до виконання соціальних програм громадських і благодійних організацій, спонсорів і меценатів;

-         внесення пропозиції щодо надання  грошової допомоги малозабезпеченим верствам населення тощо;

-         вивчення умов навчання підлітків у школі, перебування дітей в дитячому садку, їх медичне обслуговування і харчування, використання коштів з різних фондів за призначенням.

 

Стаття 5. Компетенція постійної комісії з регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва

До компетенції постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва належить:

-         попередній розгляд та узгодження проектів, що стосуються питань землекористування, архітектури, будівництва та екології;

-         попередній розгляд, аналіз та внесення рекомендацій до проектів бюджету та планів і програм соціально-економічного розвитку в частині питань землекористування, архітектури, будівництва та екології;

-         погодження розміщення об'єктів на території села, землевідведення; 

-         контроль за дотриманням рішень ради з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології;

-         здійснення моніторингу дотримання генерального плану забудови села;

-         здійснення інших заходів, що пов'язані з місцевими екологічними проблемами та упорядкуванням вирішення земельних питань.

 

Стаття 6. Загальні повноваження постійних комісій ради.

1)    Відповідно до компетенції, визначеної цим положенням, постійні комісії ради: 

1) розглядають на своїх засіданнях та готують висновки та рекомендації по проектам, нормативних та інших юридичних актах ради, незалежно від суб'єкту їх внесення; 

2)    здійснюють загальний контроль за виконанням бюджету в частині, що відноситься до їх компетенції, для чого виконання бюджету розглядається на засіданнях комісії чотири рази на рік у квітні, липні, жовтні та січні;

3)    заслуховують на своїх засіданнях звіти про роботу виконавчого комітету ради, комунальних підприємств, установ та організацій щодо виконання рішень ради та скарг депутатів, юридичних чи фізичних осіб на їх діяльність та приймають рекомендації, щодо подальшого перебування на посаді цих керівників; 

4)    аналізують, узагальнюють, систематизують заяви, звернення, скарги
фізичних та юридичних осіб з питань, що належать до компетенції комісій;

5)    готують пропозиції щодо поліпшення діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;

6)    у разі необхідності публікують в місцевих засобах масової інформації
проекти місцевих нормативних актів для їх широкого обговорення, виступають ініціаторами проведення громадських слухань з питань найбільш важливого громадського значення; 

7)    готують пропозиції раді щодо необхідності проведення місцевого референдуму чи дорадчого опитування громадян.

 

Стаття 7. Права постійних комісій ради.

Для реалізації своїх повноважень постійні комісії ради мають право: 
- створювати зі свого складу постійні підкомісії та тимчасові робочі групи для аналізу необхідних матеріалів та підготовки проектів висновків з найбільш складних питань на розгляд комісії; 

- створювати експертні групи, залучати фахівців для підготовки висновків з питань, що належать до компетенції комісії; 

- провадити відкриті слухання в комісії, на які запрошувати керівника виконкому, підприємств, установ та організацій, що знаходять на території ради з питань, що належать до компетенції місцевого самоврядування та відповідної комісії ради; 

- вимагати присутності на засіданні комісії посадових осіб виконавчих органів ради під час розгляду питань, що належать до їх компетенції; 
- вносити пропозиції щодо проведення позачергової сесії ради, вносити пропозиції до порядку денного сесії ради, визначати доповідачів та співдоповідачів; 
- мати право обов'язкового слова від комісії при розгляді будь-якого питання на сесії ради, що має пряме чи опосередковане відношення до компетенції комісії, або може призвести до зменшення надходжень чи збільшення витрат бюджету; 
- підгримувати зв'язки з відповідними постійними комісіями ради, інших рад, делегувати своїх представників до складу офіційних делегацій, що направляються з візитами до інших місцевих рад, Верховної Ради України тощо;
- виступати організатором чи брати участь у роботі конференцій, семінарів, "круглих столів", інших публічних заходів, що стосуються компетенції комісії;

Для запрошення на своє засідання посадових осіб постійна комісія, не пізніше, як за три робочих дні до дати засідання направляє посадовій особі запрошення за підписом голови комісії, чи особи, що його замінює. В запрошенні вказується дата, час, місце проведення засідання та питання, для розгляду якого запрошується особа. У разі необхідності комісія може вказати, які додаткові інформаційні матеріали будуть потрібні від цієї особи на засіданні. Посадова особа, яку запрошено на засідання зобов'язана вчасно прибути на засідання комісії. У разі неможливості прибути на засідання комісії з поважних причин, запрошеної посадової особи, вона зобов'язана письмово попередити про це комісію, вказавши причини відсутності та направити замість себе повноважну особу для розгляду питання. Комісія, розглянувши письмову відповідь запрошеної особи може взяти до відома інформацію про причини відсутності та прийняти рішення провести засідання комісії за участю особи, що замінює запрошену або перенести засідання комісії на інший день. Щодо особи, яка ухиляється від явки на запрошення комісії, може бути порушено питання про її дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з займаної посади, перед органом, до компетенції якого належить призначення цієї особи на посаду. 

 

Стаття 8. Засідання постійної комісії.

Засідання постійної комісії є основною формою її роботи і скликається головою комісії, у міру потреби, згідно з планом роботи комісії або у зв'язку з проведенням надзвичайної чи позачергової сесії ради та інших обставин, відповідно до цього положення. Засідання комісії може бути скликане також за письмовим зверненням сільського голови або ініціативою не менше як 1/3 членів комісії. Засідання комісії є правочинним, якщо у ньому бере участь не менше половини депутатів від складу комісії. Головує на засіданні комісії її голова, а у разі його відсутності заступник голови чи секретар комісії. У разі відмови від головування на засіданні комісії,  члени комісії можуть обрати із свого складу головуючого, який наділяється правом підписання документів, ухвалених комісією. В протоколі засідання комісії вказується причина, що призвела до обрання головуючого на засіданні. Рішення комісії, що ухвалюються у вигляді висновків та рекомендацій приймаються шляхом голосування більшістю голосів від складу комісії.

 

Стаття 9. Слухання в постійній комісії ради.

Слухання в постійній комісії ради є особливою формою засідання комісії, за участю інших осіб, присутність яких є доцільною з метою отримання необхідної інформації, аналізу усіх можливих варіантів вирішення питання та надання обговорюваному питанню публічності у випадках, коли питання є надзвичайно складним для вирішення, а наслідки від його вирішення можуть мати значний вплив на громаду в цілому, чи на окремі її частини. 

Рішення за наслідками слухання не приймаються, а отримана інформація використовується для підготовки проектів документів ради, з питань, що належать до компетенції комісії. Слухання мають відкритий характер і у місці їх проведення забезпечується доступ громадськості, представників засобів масової інформації. До початку слухань комісія проводить попередній аналіз напрямів вирішення питання, отримує необхідну інформацію, запрошує необхідних для участі осіб, розмішує в ЗМІ інформацію про час та місце проведення слухань, а також іншу інформацію, необхідну для успішного проведення слухань. На слуханнях, у порядку, встановленому головою комісії, мають право на виступ з доповіддю та брати участь в обговоренні запрошені особи та представники громадськості.

 

Стаття 10. Порядок денний засідання комісії.

Проект порядку денного засідання комісії формується її головою з урахуванням питань, що готуються на розгляд поточної сесії ради та плану роботи комісії та пропозицій сільського голови, виконавчого комітету, членів комісії. Перед початком засідання комісії голова, або особа, що його замінює, оголошує перелік питань, що пропонуються до розгляду. Кожен член комісії може пропонувати до порядку денного будь-яку кількість інших питань які належать до компетенції комісії, або зняти з розгляду будь-яке питання, попередньо включене до проекту порядку денного. Порядок денний вважається затвердженим, якщо проти цього не заперечує більшість членів комісії.

 

Стаття 11. Прийняття рішень на засіданні постійної комісії.

Рішення комісії приймаються після всебічного обговорення та вивчення питання, що розглядається шляхом голосування. Рішення комісії ухвалюються у формі висновків, рекомендацій та постанов. 
Рішення у формі висновків приймається при розгляді питань, віднесе них до компетенції комісії і стосуються підготовки проектів нормативних актів до розгляду радою у тому числі щодо призначення чи обрання посадових осіб. 
Рекомендації ухвалюються комісіями щодо питань, які стосуються  контрольної діяльності комісії, вивчення проблеми із застосуванням меха­нізмів слухань та громадських обговорень, а також за наслідками перевірок, що проводились за ініціативою чи за участю комісії. 

Висновки комісії є обов'язковими до розгляду сесією ради, сільським головою та виконавчими органами ради. Рекомендації комісії підлягають обов'язковому розгляду органами та посадовими особами, яким вони надсилаються, які зобов'язані дати вмотивовану відповідь, щодо рекомендацій у визначений комісією термін, але не пізніше одного місяця від дня їх отримання. У формі постанов, більшістю голосів членів комісії, ухвалюються рішення, що стосуються внутрішньої діяльності комісії: обрання заступників та секретаря комісії, створення підкомісій, робочих та експертних груп, затвердження планів роботи комісії тощо. Рішення комісії підписуються її головою, або у разі його відсутності заступником голови та секретарем комісії. 

 

Стаття 12. Протокол засідання комісії.

Кожне засідання комісії оформляється протоколом, який складає секретар комісії. 

В протоколі вказується:

·         дата та місце проведення засідання комісії;

·         список членів комісії, присутніх на засіданні;

·         список запрошених на засідання комісії;

·         перелік питань, що розглядались;

·         стислий виклад перебігу розгляду та обговорення питань;

·         результати голосувань по кожному із рішень.

   Один примірник протоколу, належним чином оформленого та підписаного, зберігається у справах ради, другий - у справах комісії. 

 

Стаття 13. Спільне засідання комісій.

За дорученнями ради чи за власною ініціативою може проводитись спільне засідання двох чи більше комісій ради. Головує на такому засіданні голова комісії, яка визначена головною у підготовці чи попередньому розгляді питання. У інших випадках, головуючий визначається за взаємним погодженням. Порядок проведення спільного засідання комісій має відповідати нормам, викладеним у цьому положенні для засідання комісії. Голосування по кожному питанню проводиться окремо по кожній комісії. 

Спільним ухваленим рішенням вважається рішення, за яке проголосувала більшість від складу в кожній комісії, що брала участь в спільному засіданні. У цьому випадку може бути оформлено спільне рішення комісій, яке підписується головами комісій, або особами, що їх замінюють.

У випадку, коли результати голосування, по окремому чи усім рішенням по різних комісіях, є протилежними, оформляються окремі рішення по  кожній із комісій, в порядку, встановленому цим положенням. 

Відповідальною за складання протоколу є комісія, визначена головною, або комісія, голова якої був головуючим на спільному засіданні. 

Протокол спільного засідання підписується головуючим на засіданні та головами комісій, що брали участь у спільному засіданні, або особами, що їх замінюють. 

 

Стаття 14. Забезпечення роботи комісій.

 Сільський голова, забезпечує комісію для проведення засідань необхідним приміщенням, здійснює тиражування проектів документів, що підлягають розгляду. 

 

Стаття 15. Порядок діяльності тимчасових контрольних комісій ради.

Тимчасові контрольні комісії ради проводять свою діяльність відповідно до норм, визначених цим положенням для постійних комісій ради. 

Компетенція тимчасової контрольної комісії ради визначається в рішенні ради про створення такої комісії. 

Тимчасові контрольні комісії ради, як правило проводять свої засідання в закритому режимі. Члени тимчасових контрольних комісій ради утримуються від проведення прес-конференцій та інших публічних виступів до завершення роботи комісії. По завершенні роботи тимчасової контрольної комісії, оформляється звіт, у якому викладається мета утворення комісії; суть проблеми, що розглядалася; фактичні матеріали, що стосуються проблеми, які були розгляну ті комісією; результати їх розгляду; висновки та рекомендації. Звіт комісії має відкритий характер і підлягає оприлюдненню у спосіб, визначений комісією.